Galaktyka Imprez:

WSPIERAMY

EKO
NGO

AURA CENTRUM OLSZTYNA

Nowe technologie w trosce o zdrowie i życie pacjenta

SZPITAL PULMONOLOGICZNY
Nowy sprzęt w Szpitalu Pulmonologicznym to nowe możliwości diagnozowania. Badanie EBUS służy wykrywaniu zmian poza drzewem oskrzelowym, system Phadia pozwoli dokładnie diagnozować choroby alergiczne, a nowy cyfrowy rentgen to zmniejszona dawka promieniowania.

Przełom w diagnostyce alergologicznej, nowotworowej, pełna automatyka i cyfryzacja. Najwyższej klasy sprzęt pracuje już dla dobra pacjentów w olsztyńskim szpitalu pulmonologicznym.

Badanie EBUS wykonuje się przede wszystkim w diagnostyce nowotworów płuc przebiegających z powiększeniem węzłów chłonnych śródpiersia oraz wnęki płuca. Stosując tę metodę lekarz może określić rodzaj patologicznej zmiany oraz jej zasięg i zaawansowanie. EBUS to mało inwazyjna metoda oceny powiększonych węzłów chłonnych śródpiersia i wnęk płuca, która jest równoznaczną alternatywą dla mediastinoskopii lub innych metod operacyjnej diagnostyki śródpiersia. Metoda EBUS jest stosowana w Europie, USA i Japonii i ma zastosowanie w diagnostyce: raka płuc, sarkoidozy, gruźlicy, chłoniaków i innych chorób. Jest najskuteczniejszą z mało inwazyjnych metod pobierania materiału do badania cytologicznego z węzłów chłonnych śródpiersia i wnęk płuca.

Druga z nowości to system laboratoryjny PHADIA. Jest to w pełni zautomatyzowana diagnostyka laboratoryjna pozwalająca uzyskać dokładne i powtarzalne wyniki testów alergologicznych oraz autoimmunologicznych. To możliwość oznaczania przeciwciał rzadkich alergenów oraz ich komponentów.

Szpital wzbogacił się także o nowy rentgen. Diagnostyczny system rentgenowski to wykonanie obrazu RTG w cyfrowej jakości. Zapewnia wysoką wydajność i stabilną pracę przy zmniejszonej dawce promieniowania. Dostarcza wysokiej jakości cyfrowe obrazy radiograficzne.

Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie kolejny raz wprowadza nową jakość diagnozowania i leczenia w naszym regionie. Nowe urządzenia diagnostyczne zakupiono w ramach realizacji zadania: „Utworzenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Diagnozowania i Leczenia Rzadkich Chorób Układu Oddechowego poprzez zamianę infrastruktury, struktury i doposażenia”.